fbpx
  • 28 Серпня, 2020

Їм, п’ю, читаю: Олексій Чупа

Вміст тарілки часом може розповісти більше, ніж CV, рентген і тест Роршаха. В очікуванні 27 BookForum ми розпитуємо письменників про їхні гастрономічні злети і падіння. Сьогодні зазираємо у тарілку Олексія Чупи — письменника, перекладача, автора романів «Бомжі Донбасу» і «10 слів про вітчизну».

Найцікавіший гастрономічний досвід

Приємним і несподіваним 5-6 років тому було відкриття морепродуктів як явища. Я випадково скуштував десь суп із морепродуктами, і мене нереально вперло. Для людини, яка виросла там, де основний морепродукт — оселедець з банки, це було вражаюче. 

Найекстремальніший гастрономічний досвід

Найекстремальніший стався у 2008 на фестивалі «Гуляйполе», коли ми з колегами впустили на землю останню і, щобільше, відкриту банку тушонки. Оскільки ми були ідіоти, голодні і без грошей, то зібрали, в міру можливості відділили від землі і з’їли. Не те, щоб я цим пишався, зате тепер можу сміливо сказати: «Я зємлю жрал!»

Що цікавого відкривав з локальної української кухні?

Я не великий фанат української кухні — я просто в ній існую. Втім, якийсь час я жив у Летичеві, а на Поділлі їдять багато риби. Це місцева традиція, доки я жив Макіївці, я в житті її стільки не їв. На Поділлі багато цікавих страв, ну але я людина проста і не парюсь, це коропи по-летичівськи чи карасі по-старокостянтинівськи. Бачу рибу — їм рибу.

Яка твоя comfort food? Що їси, коли непевно, втомлено, страшно?

Пельмені й вареники! Їжа, до якої повертаюсь усе життя. Форрест Ґамп недарма порівнював життя із коробкою цукерок. Так от, пельмені я поважаю за те, що з ними все ясно. Від пельменів чи вареників я не відмовився жодного разу в житті і їм у будь-якій незрозумілій ситуації. Правда, ненавиджу готувати: ти в борошні, всі в борошні, а за 20 хвилин зжерли. Ніт, тільки магазинські. До речі, я людина справедлива, і тому ціную, але не люблю, коли пельмені чи вареники готують мені. 

Фірмовий рецепт від Олексія Чупи

Останні два роки видались турбулентні, і я трохи втратив смак до готування. Хоча з дитинства це любив. Мої коронні страви дуже прості, саме за простоту, яка не впливає на задоволення, я їх люблю.

Фірмовий рецепт — омлет з помідорами.

Береш трохи м’яса, 4 яйця, 2 помідори, кефір. М’ясо та помідори нарізаєш і обсмажуєш, потім робиш бовтанку з кефіру та яєць, заливаєш на пательню і накриваєш кришкою. Першу хвилину смажиш на великому вогні, а потім робиш вполовину менший і доводиш до готовності.

Яке твоє ідеальне комбо: страва, напій, книжка, музика?

Ідеальне комбо, яке у мене колись трапилось: смажена картопля з сардельками + пиво + «Хозарський словник» Мілорада Павича, і все це під альбом Оззі Озборна «Blizzard of Ozz».

Теги:
×