fbpx
  • 27 Липня, 2020

Врятувати планету. 6 книг, які допоможуть зрозуміти кластер «Екологія»

27 BookForum говоритиме про те, як світ довкола впливає на нас, а наші цінності та дії на світ. Маленькі щоденні забаганки, звички, покупки та інші активності майже 8 мільярдів людей безпрецедентно змінюють природні процеси. То скільки залишилось до точки неповернення? Ми зібрали 6 книг, які допоможуть зрозуміти тематичний кластер «Екологія», кураторкою якого стане Ірина Миронова.

Змінюється все

Книга канадської журналістки Наомі Кляйн стала не лише абсолютним бестселером, а й увійшла до сотні найважливіших книжок 2014-го року за версією New York Times. «Змінюється все» — переможець премії Hilary Weston Writers’ Trust у жанрі нон-фікшн. Сьогодні існує документальний фільм з однойменною назвою, знятий за книгою.

Ця книга не про те, що знають усі. У ній Наомі Кляйн — авторка трьох світових бестселерів — майстерно аналізує те, як великі корпорації та ідеологія вільного ринку блокують і без того непевні спроби боротися з кліматичними змінами. Кляйн викриває та відверто критикує багатьох наших так званих рятівників — великі організації «зелених», які автор пов’язує з нафтовими компаніями; мільярдерів типу Річарда Бренсона, які, за її словами, більше обіцяють, ніж роблять. Книга вийшла у видавництві «Наш формат».

Українська ютуб-блогерка Gulbanu Bibicheva про книгу Наомі Кляйн «Змінюється все».

Викидаємо мотлох із життя

У 2019 у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» вийшла книга «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди». За методом Марі Кондо ви приберете раз і — назавжди. Він не зводиться до набору правил, як сортувати та зберігати речі.

Це інструкція зі способу мислення, яка допоможе навести лад у домі та в житті й ніколи не повертатися до безладу. Позбавитися можна не лише непотрібних речей, а й зайвих зв’язків і кілограмів. Зміни мислення — зміни життя!

Книга перекладена 35 мовами світу. Понад 67 тижнів вона очолювала рейтинг бестселерів The New York Times.

Українська ютуб-блогерка Annika BookBlog про книгу Марі Кондо «Викинь мотлох із життя!»

Більше не означає краще

Джошуа Беккер — один з найвпливовіших представників руху мінімалістів, засновник сайту «Шлях до мінімалізму», пропонує прості кроки до усвідомленого щасливого життя без зайвих речей. Він розповідає про те, як обходитися меншою кількістю речей і відчувати натомість більше задоволення.

Книга побачила світ у 2019 у видавництві «Рідна мова».

Українська ютуб-блогерка Вишневий Цвіт про книгу Джошуа Беккера «Коли менше насправді більше».

Життя без відходів

«Дім — нуль відходів» — це стильний, доступний кожному, покроковий гід, який розкаже вам, як поліпшити здоров’я, заощадити час і гроші та досягти яскравішого майбутнього для своєї родини і для планети загалом.

Книга побачила світ у 2019 у видавництві «Рідна мова». Українська ютуб-блогерка Daria Pumpkin про книгу Беа Джонсон «Дім — нуль відходів».

Подбаємо про себе та планету

Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Та чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун.

У книжці від «Нашого формату» авторка розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя.

Українська ютуб-блогерка Gulbanu Bibicheva про книгу Ґейя Брауна «Жити із «зеленим серцем». Подбай про себе і планету».

Екокнига про місто

«Екокнига» — це справжній посібник із порятунку планети! З нею маленькі чомусики навчаться оберігати міста, дбати про тварин і рослини, економити ресурси. Щоб виконати завдання, треба пройти справжній квест: зібрати дані про місто, розвинути суперздібності та ознайомитися з екопам’ятками. Після успішного виконання завдань юний дослідник стане найкращим екогероєм в історії!

Огляд книги на ютуб-каналі видавництва «Ранок».

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×