Ким були ваші предки?
Події
Уламки давніх імперій. Як вигадані світи оповідають про наше минуле
ДискусіяДетальніше
«Володар перстнів», «Гра престолів», «Відьмак» -- це лише найяскравіші приклади того, як фентезі захоплює простір масової культури. Та якщо ми уважно подивимося на їхні літературні першоджерела, побачимо: кожен із цих циклів виріс із любові й знання до історії та культури. Сучасне життя вимагає від людини шаленого темпу, моментальних реакцій, спрощеного сприйняття дійсності. За дужками лишається все «зайве» -- і серед цього зайвого дедалі частіше ми бачимо важливі, посутні, справжні речі. В часи, коли факт підмінюється спрощеною інтерпретацією, саме фентезі повертає нам можливість свіжого погляду на відомі нам явища культури й історії, саме воно оживлює давні міфологічні сюжети
Час
(Четвер) 13:00 - 14:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Розгорнута презентація книжки Мирослава Шкандрія «Євреї в українській літературі: зображення та ідентичність»
ПрезентаціяОрганізатор
Учасники
Час
(П’ятниця) 15:00 - 16:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Комунікативне самовизначення в глобальному світі
ДискусіяДетальніше
Самовизначитись в сучасному світі означає комунікувати задля здійснення власної ідентичності. Це рівно відноситься як до кожного з нас, так і до спільнот різної потужності – від гендерних, професійних, політичних й аж до великої спільноти-нації. Сьогодні комунікувати означає самовизначитись глобально. Тому що комунікувати – це, насамперед, брати персональну участь у всьому в ту саму хвилину, як це трапляється в локальному і глобальному світі. Добре це чи погано? Що є комунікація та чому, все розуміючи, ми дуже часто не здатні розуміти іншого? Чому людям різних ідентичностей важко чи навіть неможливо зрозуміти один одного? Що є істина за доби постправди? Як комунікація перетворюється на домінацію та насилля і гібресію? Чи можна говорити про деградацію медіа та занепад інтелектуалів? Чи залишаємось ми, мешканці інтернету та соціальних мереж, собою? Занурені в медіум тотальної комунікації, ким ми є? Ким стаємо, і де шукати власну автентичність? Чому нації, що прагнуть зберегти свою ідентичність, повинні глобально включатися у символічне змагання за індивідуальну ідентичність? Про це дискутуватимуть філософи з Інституту філософії НАН України.
Організатор
Час
(П’ятниця) 19:00 - 20:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Розмова про Борхеса з Альберто Мангелем
РозмоваУчасники
Час
(Субота) 16:00 - 17:00
Лінк на цю подію
Поділитися
Українці та євреї у світі Івана Франка
ДискусіяОрганізатор
Учасники
Час
(Неділя) 13:00 - 14:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Ними тут не пахло: як заміщують населення Криму
РеєстраціяОрганізатор
Учасники
Час
(Неділя) 14:30 - 16:00
Лінк на цю подію
Поділитися
Національні меншини в українських медіа: знати хто ми є
ДискусіяДетальніше
Питання до обговорення - Як зараз підраховують національні спільноти невідомо. Більше того, через те, що найбільша спільнота у нас народ, з країною походження якого йде війна, то і інші етнічні общини в тіні, щоби тему не ворушити. Яка роль українських медіа у висвітленні націальних меншин? - Цього року Суспільне створили свій координаційний центр мовлення національних меншин. Для чого він створений та як розвиватиметься?
Час
(Неділя) 16:00 - 17:30