Анкета самовизначення
Події
Все, що ви маєте знати про перепис в Україні
ДискусіяОрганізатор
Час
(Середа) 17:00 - 18:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Офіційна церемонія відкриття 27 Львівського міжнародного BookForum
ДискусіяЧас
(Середа) 19:00 - 20:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Галактика Цукерберга: чи існує непотрібна інформація?
ДискусіяДетальніше
Теорія «інформаційних бульбашок» і «зон комфорту» щороку набуває все ширшого розголосу. Нас учать медійній грамотності та інформаційній гігієні. Ми перейшли на режими спілкування, в яких буцімто знаємо до найменших дрібниць життя кожного. Одночасно з тим процвітає індустрія, умовно кажучи, б’юті-фільтрів – формування привабливого публічного іміджу в один клік. Де пролягає межа між тим, що ми хочемо знати про цей світ і про людей в світі, і тим, що ми мусимо про них знати? Що таке індивідуальна інформаційна безпека і чим вона різниться від інформаційної депривації? Чи буває забагато новин? І кого невігластво рятує
Час
(Четвер) 16:00 - 17:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Інцест малих культур: як вигідно презентувати свою унікальність?
ДискусіяДетальніше
Комерціалізація розбіжності – так визначають основу будь-яких глобалізаційних процесів: вигідно продається те, що нас відрізняє від інших, але не настільки, щоб ця різниця шокувала безплатно. Товар вигідний тоді, коли його можна адаптувати до власної оселі. Китайська їжа в Румунії смакує не як в Китаї, але залишається «китайською». Східноєвропейський роман таким є тільки в західній Європі, для нас то просто роман. Як презентувати досвід, який недоступний споживачу безпосередньо, та ще й так, щоб споживача ним зацікавити? Як задовольнити потреби, які ти сам і мусиш сформувати? Чи всі галузі культурного виробництва зараз мають працювати за стандартами реклами «змусь мене захотіти те, про що я й гадки до того не мав»?
Час
(Четвер) 18:00 - 19:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Сезон Ураганів: зустріч з фіналісткою Букерівської премії Фернандою Мельчор
РозмоваУчасники
Час
(П’ятниця) 15:30 - 16:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Невидима загроза: як ми стали один одному небезпечними?
ДискусіяДетальніше
Люди групують в небезпечних ситуаціях. Люди воліють уникати небезпеки. Ці дві тези правильні, уже тому, що суперечать одна одній. За різних соціальних катаклізмів джерело небезпеки (щодо якого ми визначаємося як група і як індивід) міняє свою «локацію». В ХХІст. вступили з загрозою тероризму (небезпека ззовні), 2020-і стартували пандемією (загроза зсередини). Чи насправді гуртом виживати легше? Чи насправді самоізоляція рятує? Ідентичність – умовний конструкт, говоримо ми: не існує жінок чи чоловіків, старих чи малих, існують тільки соціальні домовленості про гендер і вік. Як пожартувала одна теоретикиня: «Якщо жінка – умовний конструкт, чому мені страшно ходити вулицями вночі?». Отже, як ми визначаємо себе щодо небезпечних нашому життю ситуацій, і кого відтак оцінюємо як джерело небезпеки?
Час
(П’ятниця) 17:00 - 18:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Вишивані маски: як нас визначають писані і неписані дрес-коди?
ДискусіяДетальніше
Розпадатися на враження, які ми годні справляти на інших. Визначати іншого з першого погляду. Будь-яка соціальна взаємодія починається з «дисплею»: з картинки, яку ми бачимо. Кожна сфера комунікації має свої уявлення про прийнятний чи неприйнятний імідж, успіх будь-якої комунікації з самого початку залежить від того, чи в курсі ми домовленостей про прийнятний чи неприйнятний «лук». Одяг, зачіска, макіяж розкажуть нам щось про людину, поки вона сама ще не заговорила. Чи збрешуть, чи скажуть правду? Як міняються дрес-коди під впливом соціальних катаклізмів? Як ми прокачуємо навички формувати «правильні картинки» і правильно їх споживати? Можна з першого погляду впізнати «свою людину»? А з другого? А треба?
Час
(П’ятниця) 19:00 - 20:30
Лінк на цю подію
Поділитися
У болях і в здоров’ї: яка роль романтичних стосунків під час катаклізмів?
ДискусіяДетальніше
Неперевірені статистично данні, які важливі уже як припущення: після місяців ізоляції зросте кількість народжування і кількість розлучень, а під час карантину невпинно піднімалася планка в показниках самогубств щодо тих, хто жив сам. Важить уже як припущення: люди, які мають постійних партнерів, і люди-сінгли, реагують на екстремальні ситуації по-різному. Так ми думаємо. Це правда? Нашу поведінку визначає родинний статус? Наскільки на наше самосприйняття впливає факт того, чи маємо ми поруч близьку людину чи включені в романтичні стосунки? Наші любовні почуття міняються відповідно до історичного часу? Що означає бути сінглом в сучасному світі? А що значить бути в шлюбі? І в якому саме шлюбі?
Час
(Субота) 17:00 - 18:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Татуювальник з Аушвіцу: розмова з Гізер Морріс
РозмоваУчасники
Час
(Субота) 19:00 - 20:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Ніч поезії та музики
ВечіркаЧас
(Субота) 21:00 - 02:00
Лінк на цю подію
Поділитися
Щоденники ув'язнення: розмова з Олегом Сенцовим
РозмоваУчасники
Час
(Неділя) 14:30 - 15:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Бабця під сорок, хлопчик за тридцять: як старіють стратегії віку?
ДискусіяДетальніше
Стратегії віку з усіх факторів ідентичності обговорюють найменше, на диво табуйована тема. Впливає магія цифр, бо сорок років вони і є сорок років, бо двадцять років вони і є двадцять років. Експертиза, яка має визначити в повідомленні ейджизм, не має певних критеріїв між тим. Зате є ейджизм – побутовий і системний. Загострення між представниками різних вікових груп стало тим очевиднішим, коли під час пандемії в зоні ризику опинилися люди старші, а носіями вірусу були переважно люди молоді. І це був конфлікт відповідальностей: хто і про кого мусить піклуватися? Наше ставлення до власного і чужого віку міняється. Міняється аж так, що ВОЗ мусило корегувати класифікації віку і офіційно подовжити роки молодості. Нас визначає вік? Ми самі визначаємо свій вік? Дорослих не буває? Живи швидко і живи вічно?
Час
(Неділя) 18:00 - 19:30
Лінк на цю подію
Поділитися
Просто діти: розмова Патті Сміт і Юрія Андруховича
РозмоваДетальніше
Розмова з легендарною Патті Сміт можлива завдяки співпраці з видавництвом Vivat
Учасники
Час
(Неділя) 20:00 - 21:00