fbpx
  • 23 Березня, 2020

У Туреччині створили бібліотеку з книг, які потрапили на смітник

У турецькій столиці з’явилася нова бібліотека, у якій налічується 5000 книг. Вона розташована на території занедбаної двадцять років тому цегляної фабрики. Більшість її відвідувачів – турецькі сміттярі, які збирали книги.

ADEM ALTAN, AFP/GETTY IMAGES

Співробітники муніципалітету виступили з ініціативою створити бібліотеку, адже якщо комусь книги не потрібні, то іншим вони можуть ще знадобитись.

Менш ніж за рік сміттярі зібрали близько п’яти тисяч книг, у тому числі французькою та англійською мовами. «Гаррі Поттер», «П’ятдесят відтінків сірого», романи Чарльза Діккенса і нобелівського лауреата Орхана Памука.

Кожна з врятованих книг знайшла своє місце на полиці. 1500 видань ще чекають своєї черги на складах. Книги розподілили по сімнадцяти категоріях: від художньої літератури до нон-фікшн. Біля входу на цегляній стіні висить напис: «Салон для читання», а у приміщенні звучить класична музика.

ADEM ALTAN, AFP/GETTY IMAGES

«Ідея створити цю бібліотеку виникла, коли співробітники муніципалітету думали, як вчинити з книгами, які викинули. Для когось вони втратили цінність і опинилися на смітнику. Ми вирішили зібрати їх і зробити доступними», – пояснив Сема Кеско, який працює у відділі кадрів мерії.

Бібліотека працює кожного дня до до 17:30. Вхід безкоштовний для всіх відвідувачів. «Сміттєвий» фонд постійно поповнюється завдяки приватним пожертвам.

Поки що ініціатори проекту не планують розширювати приміщення, але мають намір створити «мобільні бібліотеки», які кожні два тижні будуть привозити школи Анкари, у яких немає власних бібліотек.

Інформацію повідомила газета «День» із посиланням на видання «RFI».

×