fbpx
  • 17 Серпня, 2020

Що читати, щоб зрозуміти кластер «Діти»?

Пропонуємо 6 книжок, які допоможуть зрозуміти тематичний кластер «Діти» та знайти відповіді на усі (не)дитячі «чому» та «що».

Пандемія внесла свої корективи й у повсякденне життя дітей, яких раптово обмежили в звичних буденних радощах. Дитячі садки, школи та гуртки в режимі онлайн, гратись на майданчиках і бачитись з друзями не можна. А постійне перебування з батьками, нерозуміння ситуації, зміна щоденних ритуалів втомлює, пригнічує та лякає. І тому у дітей почали виникати запитання: чому життя змінилось і чому так важливо дотримуватись цих змін? Що таке «коронавірус» і чому це всіх турбує? Що таке пандемія та віруси?

Клер Імер «Хто живе в тобі. Історії про мікробів, для яких ти рідний дім»

Видавництво «Моя книжкова полиця» не змогло оминути новинку від авторки науково-популярних дитячих книжок Клер Імер, яка вирішила розповісти про тих, хто постійно живе з нами – про добрих, поганих і злих мікробів: «Ти ніколи не буваєш на самоті. Ніколи. А все тому, що просто зараз у твоєму тілі живуть трильйони мікробів». «Нічого собі!» — вигукнеш ти. Спокійно, без паніки!

Більшість твоїх супутників — безневинні та приязні крихітки, які допомагають тобі перетравити їжу, засвоїти вітаміни й дати відсіч мікробам-поганцям. А тепер уяви собі, як воно — на місці мікроба. Твій організм для нього — цілий світ: від просторих рівнин твоєї шкіри до каньйона-пупця і аж до кишківника — столиці людського мікробіома. Річ у тім, що люди й мікроби уже так довго співіснують разом, що не можуть вижити одні без одних!

Дженніфер Гарді «Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів»

У видавництві «Віват» вийшла друком книга від докторки наук та медика з Канади Дженніфер Гарді. «Воно заразне» стане вашим персональним провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів: ви дізнаєтесь, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. Зробіть крок до світу патогенів – відкрийте книгу. Тільки не забудьте спершу вимити руки!

Франческа Далл’Ара «Історія про коронавірус»

Як тільки видавництво «Ранок» дізналось про вихід цієї історії в Італії одразу вирішили, що українському перекладу бути! Психологи Франческа Далл’Ара та ДжаДа Негрі створили дитячу книгу і простими словами розповіли про важливі речі. Ні, вони не гарантують розв’язання проблеми найближчим часом, але пояснюють причини теперішніх змін життя, важливості прийняття цих змін, а також базові правила поведінки задля збереження здоров’я.

ЮНІСЕФ «Мій герой – це ти»

«Мій герой – це ти» – казка, яку написали понад 1 700 дітей, батьків, опікунів, психологів та педагогів зі 104 країн світу. Вони поділилися своїми історіями та досвідом боротьби з пандемією COVID-19. Головні герої твору допомагають дитині зрозуміти емоції та почуття, які можуть виникати через пандемію COVID-19.

Елізабет Дженнер, Кейт Вілсон, Ніа Робертс, ілюстрації Акселя
Шеффлера «Коронавірус. Книга для дітей»

Елізабет Дженнер, Кейт Вілсон та Ніа Робертс написали книгу з надією, що вона надасть психологічну та інформаційну підтримку дітям та їхнім батькам і допоможе відповісти на складні запитання. У книзі пояснюється що таке коронавірус, яку хворобу він викликає і як ним можна заразитись, як дбати про себе, аби вберегтись. А один із найкращих ілюстраторів світу Аксель Шеффлер безкоштовно проілюстрував книгу.

Не залишилось осторонь новинки й українське видавництво «АРТБУКС», які переклали й опублікували книгу у цифровому варіанті українською. Відтак усі охочі можуть безкоштовно завантажити та прочитати «Коронавірус. Книга для дітей»

Ольга Вівчаренко «Ковід та Живинка»

Фармацевтка з Івано-Франківська Ольга Вівчаренко вирішила підійти до відповіді креативно, коли її дитина запитала що таке вірус і чому люди його бояться. Жінка написала казку про коронавірус, завдяки якій дітки добре засвоять правила гігієни.

Сьогодні книга, у саморобному вигляді, є лише у авторки, проте на сайті ogogo.if.ua цю казку «Ковід та Живинка» можуть прочитати усі охочі.

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×