fbpx
  • 01 Липня, 2019

#на_почитай: 9 сайтів про літературу

Зібрали для вас у підбірку 9 українських сайтів, які спеціалізуються на книжковій тематиці.

LITCENTR

Головною особливістю Літературного порталу LITCENTR  є динамічність та активна позиція дії. Матеріали та проекти ресурсу не носять архівного характеру.  LITCENTR не займається накопиченням текстів, що лежать в мережі мертвим вантажем.

На постійній основі порталом розробляється та реалізується низка різноманітних проектів, що тим чи іншим чином пов’язані з Літературою. Така позиція дозволяє здійснювати реальну підтримку сучасної літературної творчості, а також усіх гравців літературного сектору.

Букмоль

У першу чергу, BOKMÅL – це вузькопрофільний інтернет-журнал, у центрі уваги якого одна з найуспішніших галузей українського книговидання, а саме дитяча та підліткова література. На сторінках сайту ми викладаємо фахові оцінки дитячих та підліткових видань і розповідаємо про світові літературні тенденції. Ділимося важливими міркуваннями експертів щодо культури, виховання й освіти та корисними порадами дітям, підліткам і батькам.

Публікуємо інтерв’ю з письменниками, ілюстраторами, науковцями, психологами, педагогами та висвітлюємо важливі теми й актуальні проблеми, пов’язані з дитячою та підлітковою культурою, освітою, вихованням. Викладаємо матеріали, що сприяють розвитку в Україні толерантного демократичного суспільства, а також інформуємо читачів з новинами культурно-літературного життя в Україні та світі.

Також на сайті BOKMÅL ви можете знайти рубрику ЛІТКЛУБ, яка розповідає про життя однойменного літературного клубу, створеного нами у межах проекту задля живого читання вголос, соціалізації, творчого та інтелектуального зростання його відвідувачів і перетворення читання на хорошу й приємну звичку.

Блог видавництва «Основи»

Видавництво «Основи» — видавництво у Києві, яке спеціалізується на оригінальних виданнях українською мовою, а також на перекладах українською класичних художніх та наукових творів. Каталог видавництва налічує понад 300 найменувань. За роки існування «Основи» продали більше двох мільйонів книжок. 

У блозі видавництва можна знайти інтерв’ю з ілюстраторами та авторами, рецензії, огляди на книги, тематичні підбірки й анонси книжкових новинок.

Читомо

Читомо – медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації. Діє з 2009 року.

«У час інформаційного перенасичення ми створюємо вартісні проекти і передчуваємо потреби аудиторії. Саме тому ми робимо акцент не на статтях-«одноденках», а на матеріалах, які не втрачають актуальності, фіксують дійсність, започатковують тренди й сприяють конструктивним змінам у галузі.

Ми долаємо кордони між сферами, країнами та людьми, для нас важлива постійна комунікація та взаємодія. Саме тому ми перебуваємо в епіцентрі книжкового й літературного життя – від ініціатив малих міст до найбільших фестивалів країни, від нішевого фестивалю зінів і самвидаву у Братиславі до книжкових Франкфурту й Болоньї. Ми прагнемо спільно знаходити нові рішення та шляхи» .

ЛітАкцент

«ЛітАкцент» — видання, покликане бути провідником у світі сучасного письменства. Той, хто більш-менш систематично відвідує книгарні в Києві, або ж у якомусь іншому місті чи містечку України (там, де вони ще залишилися!), хто має смак до гарної літератури і хоче зіставити свої оцінки новинок із судженнями літературознавців («реєстрових» і «новобранців») – може зазирнути на наш сайт.

Найбільше уваги ми приділятимемо постатям і творам помітним, хоча не будемо оминати й «каламуть» літературного потоку.
Чіпатимемо й авторитети, особливо «дуті». Тому готуйтеся до зустрічі з думками дискусійними, гострими – і сприйміть їх як запрошення до полеміки.

Акцент – це вибір, оригінальне міркування, привертання уваги, «орієнтація на місцевості», проте аж ніяк не претензія на остаточність оцінок.

БараБука

Проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.

БараБука мріє про ВЕЛИКЕ: щоб світ постійно ставав кращим. А оскільки чарівних пігулок для цього в аптеках досі не продають, БараБука покладає надії на добрих, справедливих, сміливих, відповідальних та розумних людей. Вони ж просто так, нізвідки, не беруться. Вони виростають такими зі щирих і допитливих дітей.

У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.

Розділ «Новинар» на сайті «Видавництва Старого Лева»

«Видавництво Старого Лева» – це більше,ніж книги. Це неймовірні емоції довкола книг, це радість творення і спілкування. Нам надзвичайно важлива якісна комунікація між дуже різними людьми: і тими, котрі працюють над народженням книги, її промоцією, поширенням, і тими, хто книгу купує, читає, переповідає, оцінює.

Блог видавництва «Наш формат»

Видавництво «Наш формат» — лідер на ринку нон-фікшн літератури, що вже не один рік наполегливо працює, аби наповнити книжкові полиці своїх читачів найкращою інтелектуальною продукцією українською мовою.

Блог Yakaboo

Блог Yakaboo – Книжковий блог інтернет-магазину Yakaboo.ua. Блог Yakaboo створює команда людей, які люблять не тільки читати книжки, а й писати про них. 

Це асорті із авторських матеріалів, написаних спеціально для цього ресурсу, та вибірки найцікавіших статей з усього книжкового інтернет-простору.

Інтенсивно оновлювана збірна солянка вкупі з регулярним дайджестом новин тижня та, звісно ж, неодмінними гіперлінками на відповідні позиції в інтернет-книгарні виглядає досить ефективною.

Текст – Юлія Формос

×