fbpx
  • 31 Липня, 2020

Гостем 27 BookForum стане лауреат Букерівської премії П’єр ДіБіСі

ДіБіСі став відомим після того, як опублікував свій перший роману  і за цю роботу був нагороджений кількома престижними преміями, серед них Букерівська премія, премія Коста та премія Джеймса Джонса. 

ДіБіСі П’єр — це псевдонім, перша частина якого є абревіатурою англійської фрази dirty but clean (DBC), що в перекладі означає «брудний, але чистий», а П’єр — дитяче прізвисько. Справжнє ім’я письменника — Пітер Уоррен Фінлі.

«Vernon God Little» — історія про трагедію, що сталась в маленькому місті Техасу: підліток розстріляв однокласників, а Вернон став випадковим свідком. Звідси і починається оповідь про його пригоди, адже поліція залучає хлопця до справи і намагається довести його співучасть.

Відтак після успішного дебюту ДіБіСі зрозумів, що хоче бути письменником, тому продовжив писати.

У 2012  році Гаська Шиян, за редакції Юрія Андруховича, перекладала книгу «Світло згасло в Країні Див». Для того, щоб книжка вийшла українською мовою, Гаська особисто познайомилась з автором і заснувала видавництво. «Світло згасло в Країні Див» — це роман про зневіру, столиці і спроби самогубства, ну і звісно — про пригоди.

Друга перекладена книга — «Сніданок з Борджіа», передмову до якої написала та ж Гаська Шиян, вийшла друком у видавництві «Вавилонська бібліотека» в 2019 році. Це історія про Аріеля Панека, молодого та  перспективного науковця, який поїхав на конференцію в Амстердам.

Через вимушену посадку літака доля зводить його із сім’єю, яка начебто святкує якусь подію, але святкування дещо дивне, власне як і сама родина. І коли вечір починає переходити у ніч Аріель усвідомлює, що потрапив  у сартріанське пекло, де повно чужих секретів і брехні.

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×