fbpx
 • 12 Серпня, 2020

Головний культурний онлайн. 10 запитань організатор(к)ам 27 BookForum

Команда Львівського міжнародного BookForum розповідає, як саме онлайн-формат змінить цьогорічний фестиваль, яких літературних відкриттів чекати у програмі і чи буде Сергій Жадан.

 1. BookForum — один з наймасштабніших фестивалів в Україні. Чого остерігаєтеся при переході в онлайновий формат?

На перше і чи не найголовніше запитання директорка ГО «Форум видавців» Катерина Шевченко відповідає особисто: «BookForum — потужна подія. Це вперше відбудеться онлайн. Низка нетипових страхів є доволі логічною. Приміром, як усе зробити правильно і вчасно суто технічно. Щось записуємо наперед. Щось звучатиме у прямому ефірі. Однак лячно, що в когось із запланованих учасників може на час включення зникнути світло, інтернет чи трапиться ще щось непередбачуване. 

Не по собі від того, що за час карантину люди стомилися від онлайн-світу, навіть від захопливих онлайн-подій, яких за ці місяці було багато, і просто не захочуть вмикати свої ноутбуки, аби на час фестивалю бути разом із нами. Дуже хочеться, аби й цього року команда опісля могла пишатися із думкою: «Ми це зробили!» 

 1. Довкола чого зосередиться 27 BookForum? Яка фокусна тема цьогорічного фестивалю?

Цьогоріч фокусна тема головного культурного фестивалю країни — «Перепис населення: знати, хто ми є». Її кураторкою стала літературознавиця і критикиня Ганна Улюра. Тему прицільно розкриватиме фокус-програма «Анкета: самовизначення». Це шість подій у форматах дискусії, круглого столу і відкритої розмови за участі відомих людей з царини культури. 

Розкриття фокусної теми зможе показати, чи скористались ми тими можливостями змін, що виникли у час кризи, допоможе зрозуміти, як ми себе ідентифікуємо і чи в оновленій системі цінностей є місце для культури.

 1. А як онлайн-фестиваль залучатиме волонтерів? 

Волонтери — надважливі люди на фестивалі. Це невід’ємна складова великого свята літератури. Цьогоріч волонтерська команда буде меншою. Утім, це не применшує любові і вдячності від BookForum до усіх тих людей, завдяки яким і стається головний культурний фестиваль країни. 

Уже незабаром опублікуємо реєстраційну форму для охочих стати волонтерами на 27 BookForum. Стежте за анонсами. 

 1. Що взагалі передбачає онлайновий формат? Як усе відбуватиметься? 

BookForum стане першим в Україні масштабним літературним онлайн-фестивалем. Майданчиком слугуватиме оновлений сайт archive.bookforum.ua та онлайн-платформи партнерів. Це дозволить охопити якнайбільше глядачів й уможливить відвідування для тих, хто раніше не мав такої змоги. До того ж усі події фестивалю будуть безкоштовні. 

До речі, попри формат, ми усіх відвідувачів і відвідувачок називаємо саме так, а не глядач(к)ами. Команда фестивалю і куратор(к)и тематичних кластерів та спецпроєктів роблять надможливе, аби усі відчували власну присутність на BookForum навіть через екран.  

 1. Хто з авторів буде на 27 BookForum? Де можна стежити за анонсами?

У фейсбуці та інстаграмі BookForum уже можна почитати про цьогорічних українських та іноземних авторів. Серед них — авторка світового бестселера «Татуювальник Аушвіцу» Гізер Морріс, борець із пропагандою у світі медіа Пітер Померанцев, лауреат Букерівської премії ДіБіСі П’єр, письменники Фернанда Мельчор з Мексики, Ніколя Матьє з Франції, Лана Басташич з Боснії і Герцеговини та інші гості. 

До речі, програмним партнером 27 BookForum стане Літературна премія Європейського Союзу. Це щорічна ініціатива, яка відзначає нових авторів художньої літератури з усієї Європи. Першою лавреаткою Премії від України стала Гаська Шиян. 

 1. А що стане фішкою програми? 

Онлайн-формат уможливлює велику перевагу — участь зіркових іноземних гостей, які за інших обставин не могли долучитися до фестивалю. Тож цьогоріч на відвідувачів чекає багато особистих літературних відкриттів і нагод ближче познайомитися з письменниками з різних куточків світу. 

Також у програмі — одна з найпопулярніших подій у межах фестивалю, Ніч поезії та музики нон-стоп. Готуйтеся до справжнісінької онлайн-вечірки, яку можна взяти з собою. 

 1. Ще одне дуже важливе запитання. Жадан буде?

Світ змінюється, і BookForum теж. Трансформацій зазнають формати. Змінюються теми та учасники. Щоразу фестиваль знаходить нові форми та експериментує з наповненням. Світ переосмислює цінності і створює нові системи координат. Однак якщо і є щось вічне, то це питання чи буде Сергій Жадан на BookForum. 

 1. Скільки коштуватиме квиток?

Усі події фестивалю будуть безкоштовні. 27 BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду. 

 1. Коли буде програма 27 BookForum?

Повну програму фестивалю опублікуємо наприкінці серпня. Невдовзі сайт BookForum отримає нове обличчя і більше можливостей в умовах онлайн-формату. Стежте за 27 BookForum у соцмережах. 

 1. Хочу щось почитати до фестивалю. Порадите?

Залюбки! На сайті BookForum до фестивалю можна буде знайти чимало підбірок. Ось, до прикладу, 7 книжок, що допоможуть налаштуватися на фокус-тему. А тут підбірка «Жінка в темі», що допомагає більше розуміти одна про одну і самих себе. 6 книг, які допоможуть зрозуміти кластер «Екологія» — ось тут. Також радимо ресурси, де шукати нове, коли здається, що уже все прочитали. 

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×