(Понеділок) 12:10 - 13:00
Реєстрація учасників Бібліотечного форуму у межах 27BookForum
(Вівторок) 09:30 - 10:00
(Вівторок) 10:00 - 10:30
Ключові спікери 10.30 – 12.00 Ad fontes: До джерел нової електронної бібліотеки Софії-Премудрості Костянтин Сігов 12.30 – 13.30 Василь Кметь
(Вівторок) 10:30 - 13:30
(Вівторок) 12:10 - 13:00
Презентації учасників міжнародного проєкту ВГО Українська бібліотечна асоціація, що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.
(Вівторок) 14:30 - 17:30
(Вівторок) 19:00 - 21:00
Не треба нікого переконувати, що майбутнє світу залежить від читання. Але чи є там місце бібліотекарю? Можливо в майбутніх бібліотеках будуть працювати роботи, за допомогою яких можна буде збирати книги у читальних залах та діставати необхідні матеріали зі сховищ? Пандемія вірусу показала, що світ може змінитися досить швидко і бібліотеки можуть грати іншу роль в суспільстві. Двоє молодих бібліотекарів представлять своє бачення бібліотеки і бібліотекарів. Ключовими стають безперервне навчання, нові компетенції, нові виклики. Бібліотекар – публічна особа, його інстаграм чи твіттер сьогодні – місце підвищеної уваги. Чи захоче молодь обрати таку професію, де найбільший стимул – не заробітна плата, а «дякую» від користувачів? Бібліотеки були брамою у майбутнє. Чи стануть бібліотекарі провідниками?
(Середа) 10:00 - 11:00
Філософські міркування навколо відповідей: ким ми (бібліотекарі) давно вже не є, ким ми ледь не стали і ким нам бути. Дивергенція бібліотеки і світу почалася ще вчора. Але чи побачимо її ми? Чи можуть бібліотеки бути прикладом у процесі дивергенції нації і чи здатні бібліотекарі тримати оборону в інформаційній війні?
(Середа) 11:30 - 13:00
(Середа) 12:10 - 13:00
(Середа) 14:00 - 15:30
Епідемія коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію необхідності швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Це стало для бібліотечних закладів випробовуванням на життєздатність і стійкість, а для кожного бібліотечного фахівця ‒ на затребуваність та професіоналізм. Бібліотеки всього світу оперативно й активно заявили про себе в онлайн-середовищі; українські книгозбірні також не пасли задніх. Розробка нових сервісів та переведення низки існуючих в онлайновий режим буде і надалі залишатися актуальним завданням. Представники різних українських бібліотек поділяться досвідом креативних дистанційних послуг, їх створенням, труднощами та досягненнями (формат презентації: 5 хвилин та 5 слайдів).
(Середа) 16:00 - 17:30
(Середа) 17:00 - 18:30
(Середа) 19:00 - 20:30
(Четвер) 10:00 - 11:30
Література, написана учасниками бойових дій вцілому не є чимось новим для України: адже свої твори видавали учасники Другої Світової, війни в Афганістані та військові-інтернаціоналісти, що воювали в Анголі, Іраку, на території колишньої Югославії. Та, попри це, література ветеранів АТО стала принципово новим явищем . В рамках цієї дискусії поговоримо про: Про що пишуть ветерани? Що для них письменництво: хоббі, спроба донести правду, бажання «виговоритись» чи нова професія? Література «для своїх» чи для всіх: для кого пишуть українські ветерани, хто їхня аудиторія? Чи мають право на життя закиди щодо низької мистецької якості ветеранської творчості? Наскільки охоче видавництва беруться за такі проекти і чи купують такі книжки? Успішні кейси ветеранської літератури: Мартін Брест («Піхота»), Валерій Ананьєв («Сліди на дорозі»), Н. Розлуцький («Щоденник мобілізованого»); Досвід «ветеранського намету» на Книжковому арсеналі-2019 та проблеми маркетингу ветеранської літератури. Книги та ПТСР: література як форма реабілітації ветеранів. Поговоримо про проект «Голоси війни», книгу Олександра Терещенка «Життя після 16:30» . Література для військових: в американській армії читанню приділяється велика увага. Це і книжки з історії США та бойових дій, підручники з війскової справи та художня література. Нещодавно українські військові ініціювали в армії акцію: командири вищого рангу пропонують власний список «маст-рід» для військового. Що увійшло в ці списки?
(Четвер) 12:00 - 13:30
Психологія діяльтності бібліотекаря у стресових ситуаціях. Особливості його саморегуляції та шляхи особистісного і професійного зростання.
(Четвер) 12:00 - 13:30
(Четвер) 12:10 - 13:00
(Четвер) 12:30 - 14:00
«Володар перстнів», «Гра престолів», «Відьмак» -- це лише найяскравіші приклади того, як фентезі захоплює простір масової культури. Та якщо ми уважно подивимося на їхні літературні першоджерела, побачимо: кожен із цих циклів виріс із любові й знання до історії та культури. Сучасне життя вимагає від людини шаленого темпу, моментальних реакцій, спрощеного сприйняття дійсності. За дужками лишається все «зайве» -- і серед цього зайвого дедалі частіше ми бачимо важливі, посутні, справжні речі. В часи, коли факт підмінюється спрощеною інтерпретацією, саме фентезі повертає нам можливість свіжого погляду на відомі нам явища культури й історії, саме воно оживлює давні міфологічні сюжети
(Четвер) 13:00 - 14:30
Важко переоцінити вплив книжок на формування особистості дитини, атже книги супроводжують дітей від народження і на всіх етапах розвитку. Якою має бути книга для дітей? Хто і як має її створювати?
Рудська Марися, Лесів Андрій, Романишина Романа, Ткачов Кирило
(Четвер) 13:00 - 14:30
У роботі над коміксами є одна підступна особливість, яка рано чи пізно трапиться кожному перекладачеві. Текст і зображення невід’ємно пов'язані між собою, тому перед перекладачами часто постає виклик: як перекласти рядок так, щоб лишити візуально-текстову цілісність недоторканою? Учасники дискусії розкажуть і покажуть, як дати раду в ситуаціях, коли світ здається глибоко неперекладним.
Пінчук Дзвінка, Стріха Ярослава, Кирієнко Ганна, Дубина Марина
(Четвер) 13:00 - 14:30
(Четвер) 13:00 - 14:30
(Четвер) 13:00 - 14:30
(Четвер) 13:30 - 15:00
Пандемія COVID-19 і застосовані державами карантинні обмеження поставили нові виклики перед бібліотечними фахівцями ‒ як зберегти простір комунікації і обміну знаннями в бібліотеці в умовах соціального дистанціювання? Пошук відповіді на це питання мотивував уважніше придивитися до тих можливостей, які відкриває впровадження в бібліотечну практику імерсивних технологій. Чи дійсно розширена реальність долає кордони можливого для бібліотек, чи віртуальні світи все ще залишаються фантастикою? Говоритимемо про реальні "віртуальні" здобутки вітчизняних бібліотек, компоненти побудованого на використанні імерсивних технологій комплексного бібліотечно-інформаційного сервісу і пов'язані з цим перспективи трансформації бібліотечної професії.
(Четвер) 13:45 - 14:45
(Четвер) 14:30 - 16:00
Питання до обговорення:
(Четвер) 14:30 - 16:00
Усі ми – залишки давніх зірок. Це ми зрозуміли не так давно, хоча запитання “З чого все почалося?” непокоїть нас ще з часів давньої Месопотамії. Особливо складним все стає, коли це необхідно пояснити дітям: гравітація, Великий вибух і чорні діри – зовсім нелегкі теми.
(Четвер) 14:30 - 15:30