fbpx
  • 03 September, 2020

Культура без кордонів: фестивальна мапа та іноземні учасники 27 BookForum

Головний культурний фестиваль країни цьогоріч об’єднає творців літератури з п’ятьох континентів: Європи, Північної Америки, Австралії, Африки та Південної Америки. Географія 27 BookForum включатиме 20 країн. Це Австралія, Аргентина, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Велика Британія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Південна Африка, Польща, США, Франція, Швеція, Шотландія. 

Почесною гостею 27 BookForum є всесвітньо відома американська письменниця і музикантка Патті Сміт. У середині 1970-х вона стала впливовою складовою панк-рок руху у Нью-Йорку.  

Спеціальними гостями фестивалю стануть: Фернанда Мельчор,  яка є однією із найяскравіших нових голосів мексиканської літератури. Її роман «Сезон ураганів» отримав низку престижних нагород; британський письменник Пітер Померанцев, який особисто презентуватиме книгу «Це не пропаганда. Подорож на війну проти реальності»; австралійська письменниця Гізер Морріс, авторка світового бестселера «Татуювальник Аушвіцу».

Всеєвропейську поетичну платформу Versopolis представлятимуть Гелен Айворі з Великої Британії, Бурджу Шагін зі Швеції, Дебора Вукушич з Іспанії, а також тринаціональна поетка Таня Габерланд. 

Ще одним гостем з Австралії стане письменник ДіБіСі П’єр який отримав премію «Booker Man Prize».

Шон Байзел — шотландський книготорговець, автор мемуарів «Щоденник книгаря»). Сьогодні Шон є власником найбільшого в Шотландії букіністичного магазину вживаних книг (понад 100 тисяч примірників), який офіційно визнано «національним книжковим містом»

Із США до фестивалю приєднається Дорж Бату, письменник бурято-монгольського походження, автор книжок «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона». 

У складі делегації з Великої Британії: письменник, чемпіон з поетичного слему Кейс Джаррет, дитяча письменниця, екоактивістка Сасі Лойд, письменниця, авторка та ілюстраторка книжок для дітей та молоді «Як приборкати дракона» Крессида Ковелл. 

Німеччина на 27 BookForum представлятиме Уте Енґелькенмаєр, керівниця відділу «Сервіс та інформація» Бібліотеки Дортмундського технічного університету, членкиня президії Німецької бібліотечної асоціації та Постійного комітету з питань менеджменту бібліотечних асоціацій ІФЛА; а також Софі Маннс-Зюсбріх, працівниця Бібліотеки Лейпцизького університету, членкиня комісії з питань професійної кваліфікації Німецької бібліотечної асоціації.

Про свою роботою над новою книгою репортажів «Як нагодувати диктатора», що вийшла друком у Видавництві Старого Лева, розповість польський автор Вітольд Шабловський. До польської делегації на фестивалі приєднаються: фантаст Роберт Ваґнер, автор роману «Голокост F» Цезарій Збєшховський, письменниця та літературна критикиня Анна Каньтох та творець «Контрабандистів» Конрад Янчура. 

Вдруге у програмі фестивалю — Пітер Воттс, всесвітньо відомий письменник першого ешелону жорсткої наукової фантастики з Канади.

Колумбію представлятиме журналіст, автор романа-бестселера «Ангоста» Ектор Абад, Аргентину — поет, перекладач Альберто Мангель.

У подія фестивалю візьме участь білоруський письменник, перекладач Альгерд Бахаревич. Він є одним із засновників впливової в 1990-х літературної групи «Бум-Бам-Літ». Автор романів, які визначили прозу пострадянської Білорусі. «Собаки Європи» Альгерда Бахаревича 2018-го отримали відзнаку «Книга року», другу премію Ежи Гедройця, цей твір обмірковувався критикою як Великий Білоруський Роман.

Гостями фестивалю із Франції стануть коміксист Гі Делільта письменник Ніколя Матьє, який отримав Гонкурівську премію.

Перший роман письменниці Лани Басташич «Лови кролика» цьогоріч отримав Літературну Премію Європейського Союзу від Боснії і Герцеговини. З авторкою можна буде познайомитися онлайн на 27 BookForum. 

За підтримки European Union Prize for Literature на головному культурному фестивалі країни відбудеться зустріч із ірландською авторкою Ян Карсон. Її роман «Розпалювач» у 2019 отримав Літературну Премію Європейського Союзу від Ірландії.

До екологічної програми 27 BookForum приєднається Енцо Фавойно — дослідник, який є одним із засновників Європейської мережі компосту та координатором Наукового комітету Центру досліджень нульових відходів в Італії.

Нідерланди на 27 BookForum представить Мартен де Вріс, професор соціальної психіатрії Маастрихтського університету та антрополог.

27 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ. 

×