fbpx
  • 31 Серпня, 2020

6 книг, щоб зрозуміти кластер «Освіта» на 27 BookForum

Освіта стала одним з головних фронтів під час пандемії. Одного дня все змінилося: школи та університети більше ніколи не будуть такими, як раніше.

Усі міжнародні дослідження відзначають неготовність більшості освітніх систем до переходу в онлайн. А економічний розрив у суспільстві ще більше загострив проблему доступу до якісної освіти. Але скласти зброю на цьому фронті означає програти не бій, а війну. Освіта може стати найкращою вакциною, що допоможе протидіяти іншим загрозам теперішнього та майбутнього. Ми зібрали 6 книг, щоб краще підготуватись до подій кластеру «Освіта» на 27 BookForum.

Як навчають у Фінляндії. Найкраща шкільна освіта

Фінляндія неабияк здивувала світ, коли в 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. І сьогодні ця невелика північна країна продовжує лідирувати за якістю шкільного навчання. 

Тімоті Вокер, американський вчитель, що кілька років працював у Гельсінкі, докладно розповідає, яким чином побудовано систему освіти в Фінляндії (це, зокрема, нетривалі уроки, невеликі за обсягом домашні завдання, стандартизовані тестування), чому фінські школярі досягають найкращих результатів, і радить якомога ширше впроваджувати напрацьовані фінами методики та засоби навчального процесу. 

Досвід і освіта

Джон Д’юї — видатний американський філософ, один з провідних представників прагматизму, творець педоцентричної теорії та методики навчання.

У праці «Досвід і освіта», яка увійшла до XIII тому зібрання його творів, легким, прозорим стилем, з яскравими прикладами, Д’юї викладає засади своєї освітньої теорії, аналізуючи перевагу та недоліки т.зв. «прогресивної освіти» і «традиційної освіти».

Неординарні. Історії успіху

Що робить людей неординарними? Чи багато вирішує випадок у нашому житті? Як цілковито реалізувати свої таланти? Скільки годин наполегливої праці необхідно, аби стати кращим із кращих?

Шокуючі, вражаючі, неймовірні приклади з життя Біла Ґейтса, одне з найвідоміших досліджень в історії психології — експеримент «Терміти» Льюїса Термана, біографії зірок канадського хокею та звички селян минулого сторіччя… Переконайтеся, що слова «геній» більше не існує. Але поки в людей є здібності, наполегливість і фантазія — будуть неординарні.

Математична освіта для нової ери: відеоігри як середовище для навчання

Чудова новина для геймерів: усе більше вчених вважають, що ігри поруч із різноманітними стимуляторами скоро замінять класичні засоби і методи навчання.

«Ігри — це тренажери з внутрішньою системою стимулів. Тобто вони здатні глибоко проникати в діяльність людини і допомагати навчатись робити щось на практиці», — зазначає математик та популяризатор науки Кейт Девлін.

У своїй книзі він доводить, чому застосування відеоігор для вивчення математики сприятиме розвитку інноваційного мислення, пояснюючи ключові принципи створення подібних освітніх технологій.

Шлях до себе. Відверто

Це історія молодої українки про міграцію та інтеграцію в Нідерландах. Оксана Лозинська розповідає про власний досвід навчання і викладання в голландських вишах, про систему нідерландської вищої освіти, про культурний шок, про емоційне вигорання як діагноз та його лікування в Нідерландах, про медитацію і її вплив на самопочуття людини, про занурення в нідерландську мову та культуру.

«Ця книга — про самореалізацію й успіх, злети й падіння, особистісне та професійне зростання. Це моя відверта історія про те, як не втратити себе на життєвому шляху». Пропонуємо вашій увазі розділ з книжки «Професійна культура і конкуренція по-голландськи», — Оксана Лозинська.

Як обрати професію майбутнього?

Про безробіття серед випускників вишів кажуть постійно: диплом є, а роботи немає, у сенсі немає попиту на таку кількість менеджерів ЗЕД, або випускник просто зрозумів, що це — не його, що він згаяв дорогоцінний час на вивчення нецікавої йому професії.

Книжка Тамари Сухенко — плід багаторічного досвіду тренінгів щодо вибору професії. Зрозумілий покроковий алгоритм пояснює, як розширити знання людини про себе і про світ професій для того, щоб зробити усвідомлений вибір.

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×