fbpx
  • 01 Вересня, 2020

5 книг, щоб зрозуміти кластер «Наука та технології» на 27 BookForum

У межах науково-популярної програми на 27 BookForum поміркуємо про те, як ми з’явилися, хто ми є зараз і куди прямуємо з нашим експоненційним розвитком технологій. Можливо, ці дискусії надихнуть вас на нові ідеї та усвідомлення своєї ролі в заплутаному й хаотичному русі. А щоб краще зрозуміти кластер, пропонуємо добірку з 5 книг про науку та технології.

Наука для душі. Нотатки раціоналіста

Уже кілька десятиліть Річард Докінз блискуче пояснює наукові явища та дива природи, відстоюючи раціональний підхід та борючись із забобонами та помилками. У цій серії із 42 есе Докінз віддає належне складності світу природи. Він заглиблюється у древні часи, показуючи, наприклад, як історія гігантських та морських черепах може краще пояснити еволюцію.

Річард Докінз — еволюційний біолог, відомий популяризатор науки, а також критик креаціонізму та теорії розумного задуму. До 2008 року обіймав посаду професора Оксфордського університету. Член Лондонського королівського товариства, що займається розвитком знань про природу.

Коротка історія майже всього на світі

Книжки Білла Брайсона — це завжди поєднання іскристого гумору і цікавої інформації. Цей британець має дві пристрасті, дві головні теми – мандрівки і наука. І широку популярність йому принесла саме «Коротка історія майже всього на світі» — книжка, яка доступно і зрозуміло пояснює науку.

Вона стала результатом розмов Брайсона з антропологами, астрономами, математиками та іншими науковцями, а також вивчення їхніх праць. І ввібрала у себе все найцікавіше від Великого Вибуху і динозаврів до розквіту цивілізації та польотів у космос.

«Коротка історія майже всього на світі» — це шість великих частин, кожна з яких присвячена якійсь важливій для Всесвіту темі або наукові сфері: космічним відкриттям, дослідженням Землі та її елементів, фізиці, геофізиці і вулканам, походженню життя та антропології. 

Риба всередині нас

Дивовижно, скільки всього можна дізнатися, вивчаючи палеонтологію! І не лише про тих, хто населяв Землю мільйони років тому, а й про нас із вами. Вивчаючи скам’янілі рештки доісторичних істот, один із найвідоміших палеонтологів Ніл Шубін запрошує читача у мандрівку 3,5-мільйонною історією людського тіла. З неї ви дізнаєтеся, яким чином плавники перетворилися на людські руки, у чому людський ембріон так схожий на акулячий і чому всередині кожного з нас можна знайти  рибу, якщо поглянути углиб мільйонів літ.

«Риба всередині нас» — це не просто цікаво написана науково-популярна книжка, це велика і захоплива пригода від тіктааліка до людини. Історія, яка суттєво розширила рамки еволюційних уявлень, тому вона точно стала б маст-рідом для Чарльза Дарвіна — і може стати такою для всіх наших сучасників, які цікавляться наукою.

Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом

Історія науки — це історія безперервних революцій, які щоразу відкривають нам очі на довколишній світ. Чи зародилося б розумне життя, якби не вимерли динозаври? Чи існують інші виміри? Із чого складається 95 % Всесвіту? Ви не знайдете в цій книжці точних відповідей на ці запитання. Навіть більше — ви не знайдете їх ніде. Але те, що ми досі не знаємо багатьох фундаментальних істин, означає, що попереду нас чекають неймовірні відкриття.

Хорхе Чем — популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів, відомих як PHD Comics. Деніел Вайтсон — професор експериментальної фізики в Каліфорнійському університеті, член Американського фізичного товариства. Він проводить дослідження за допомогою Великого адронного колайдера в ЦЕРНі.

Майбутнє розуму. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект

Книжка «Майбутнє розуму» — це науково-правдива й захоплива розповідь про неймовірні дослідження, що сьогодні ведуться в різних куточках світу й ґрунтуються на найновіших досягненнях нейробіології та фізики.

Автор доступно пояснює суть роботи мозку й показує, як технології майбутнього (наприклад, завантажування в мозок спогадів і нових навиків, боротьба з невиліковними на сьогодні хворобами, відкриття в робототехніці й астронавтиці, телепатичне спілкування і телекінез) змінять наше повсякденне життя.

Мічіо Кайку глибоко розуміє сучасну науку й пильно стежить за тенденціями її розвитку, тож читач має унікальну можливість зазирнути в майбутнє.

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

×