Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Фестиваль Європейських літератур «Україна на часі»: нове знайомство Франції з Україною

Понеділок, 19 листопада 2012 - 15:00

На фестивалі Європейських літератур «Україна на часі» / «Ukraine à la page» у місті Коньяк (Франція) 15-19 листопада було представлено українську літературу, кіно, музику і живопис. Фестиваль викликав надзвичайно велике зацікавлення відвідувачів, незважаючи на те, що саме містечко невелике – всього 18 тис. осіб, і що українська література – суцільна terra incognita для французького читача.

Окрім відкриття презентаційно-виставкової частини, 16 листопада відбулась зустріч з італійським художником, відомим світовим автором графічних романів паном Ігортом. Кілька років тому, під час перебування митця в Україні, у нього виник задум про створення графічного роману на основі теми Голодомору в Україні. Цю роботу наразі видано італійською і англійською. У зустрічі взяли участь президент французької асоціації «Ukraine Art» Наталя Пастернак і перекладачка, одна з кураторок цьогорічного фестивалю Ірина Дмитришин.
Відбулись також автограф-сесії авторів-учасників української делегації: Юрія Андруховича, Андрія Куркова, Марії Матіос, Любка Дереша, Марини Левицької. Варто відзначити, що всі ці автори представлені окремими французькими виданнями, що надзвичайно важливо для промоції нашої культури на французькому інтелектуальному ринку.
Розкладка українських видань
Загалом на фестивалі Україну репрезентували не тільки українці, а й французи. До прикладу, зацікавлення місцевої молоді викликала виставка живопису молодого французького митця Себастьяна Баке «Портрети ліквідаторів», де зображені портрети ліквідаторів Чорнобильської аварії.
На відкритті фестивалю французькі культрегери, дипломати і письменники дискутували про Україну як феномен туризму, культури та історичної спадщини. Мер міста Коньяк зазначив, що він бачить багато спільного між нашими літературами, і висловив сподівання, що надалі партнерство розвиватиметься ще інтенсивніше.
 
Григорій Семенчук,
учасник української делегації

comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X