Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Форум видавців коментує проект змін до Податкового кодексу: Українські книжки можуть подорожчати удвічі

Понеділок, 16 липня 2012 - 10:00

Олександра Коваль, президент Форуму видавців, прогнозує, що книжки  в українських книгарнях з січня 2013 року, коли буде запроваджено зміни до Податкового Кодексу, що нині ініційовані Міністерством фінансів та Державною податковою службою,  можуть подорожчати удвічі. 

Логіка цього прогнозу така:

19%- ставка ПДВу 2013

+ 10 – 15% компенсація   видавцями і книготорговцями втраченого податку на прибуток (19% на 2013 рік) задля збереження рівня обігових коштів на рівні минулого року 

+ 20 – 25% -  прогнозована  девальвація гривні, яка настане після виборів (орієнтовно)

+ 15-20% -  подорожчання  паперу та енергоносіїв, зумовлене девальвацією гривні.

«Не здивуйтеся, якщо   2 січня ви прийдете в книгарню і побачите, що книжка, яку ви хотіли прочитати, коштує рівно вдвічі дорожче, ніж  коштувала 30 грудня», - попереджає  Олександра  Коваль.

Враховуючи те, що за даними  Асоціації українських видавців (президент Олександр Афонін) середньостатистичний українець у 2011 році витратив на книжки 20 грн. а після подорожчання книжка замість  теперішніх середніх  72  грн. коштуватиме 130-150 грн., такі зміни можуть викликати  значну редукцію  українського книговидавничого ринку.

«Неминучий крах малих видавництв, саме тих, які видають наших улюблених українських письменників, елітарну  гуманітарну літературу і недорогі  книжки для дітей , скорочення асортименту і закриття малих книгарень», - передбачає Олександра Коваль.

Також плановані зміни до Податкового кодексу нададуть конкурентну перевагу російським видавництвам,  оскільки  російська книжка стане набагато дешевшою за українську.

До відома: тільки одиниці з розвинутих країн мають ПДВ на книжки на рівні інших товарів:  повна  інформація про податки на книжки в країнах світу тут.   

«Уряди і громадськість цих країн добре усвідомлюють,  чим загрожує зменшення доступу до освітніх і культурних можливостей через  їх подорожчання: деградацією населення і втратою ефективності на внутрішньому і на глобальному ринках», - застерігає  Олександра Коваль, президент Форуму видавців.

Вона закликає всіх книжників  єднатися і відстояти свої права , а читачів, про всяк випадок,  не зволікати з купівлею улюблених книжок.  

Які ще негативні наслідки матиме  ліквідація пільг для книговидання, -  читайте на сайті Форуму видавців

Довідка: Форум видавців  у Львові - найбільший  в Україні книжковий ярмарок  (з 1994)  та  Міжнародний літературний фестиваль (з 2006). В цьому році Форум відбудеться 12 – 16 вересня. Планується, що в його роботі візьмуть участь  400 видавництв, 150 письменників, відбудеться  понад 400 літературно-мистецьких акцій. Почесний гість Форуму – DBCPierre(Велика Британія), лауреат Букерівської премії.

З питань інформації звертайтеся на [email protected].

16.07.2012.

 

Олександра Коваль

 президент ГО «Форум

 видавців»

 

 +38 050 322 10 85

 [email protected]

 

 


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X