Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Літературний тиждень

Вівторок, 15 березня 2016 - 13:00

Цього тижня говорять про зомбі в літературі, невідомого Шевченка, презентують антологію письменницьких голосів «RЕСвізити», переклад книги  Хорхе Анхеля Лівраги «Плисти проти течії» і не тільки. Дізнавайтесь про літературні події у вашому місті.

15 березня

Київ

15x4 Kyiv: 4 спікери, 4 розмови про літературу

Клуб Mezzanine, вул. Нижньоюрківська 31, 19.00. Вхід: вільний, обов'язкова реєстрація 

15х4 – це спільнота молодих вчених і фанатів науки, створена, аби люди могли ділитися знаннями. На черговому засіданні клубу говоритимуть про літературу.

4 блоки заходу:

Популяризація літератури. Тетяна Кисельчук

Розстрільній календар. Олена Герасим'юк

Формування жанрів. Ярина Цимбал

«Аустерліц» Вінфріда Зебальда. Євген Стасіневич

 

Зустріч із письменницею Юлією Смаль

Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Т. Шевченка, 12, 19.00

Юлія Смаль – авторка віршів і прози для дітей та дорослих, журналістка, учителька, пластунка. Учасниця найпозитивнішого проекту «Теплі історії».

На вас очікує цікава розмова про кохання, дива, книжки, виховання дітей, творчу самореалізацію та багато іншого. Модератор зустрічі – поетка, літературознавець Тетяна Шептицька.

Вхід вільний. Кількість місць обмежена, прохання зареєструватися

Львів

Лекція Богдана Тихолоза «Відомий і невідомий Шевченко»

Книгарня «Є», просп. Свободи, 7, 18.00

Чому Шевченко? Чому й досі він лишається актуальним?Який зв’язок творчості Кобзаря із сучасною українською літературою? Які нові інтерпретації та прочитання великого Тараса? – ці та інші питання будуть проговорені під час лекції Богдана Тихолоза, літературознавця, франкознавця, кандидата філологічних наук, доцента кафедри теорії і практики журналістики ЛНУ імені Івана Франка.

Тернопіль

Презентація антології літературної студії Сім Герц «с(Ш)тиль»

Книгарня «Є»,вул. Валова, 5-9, 18.00

Літературна студія «Сім Герц» – тернопільське мистецьке об’єднання, засноване 16 лютого 2013 року як реакція на розпад літстудії «87». Угруповання працює в інтелектуальному ключі, культивує принципи елітарної «штуки», себто мистецтва. Чільне місце у творчості авторів посідає образність. Тексти мають смак експерименту, вони наснажені елементами потоку свідомості.

Назва «Сім Герц» постала як абревіатура. Первісне звучання – студія імені Гертруди Стайн. Присвята авторці поняття «втрачене покоління» зумовлена думкою, що кожна генерація певною мірою є загубленою, кидається з крайнощів у крайнощі з наміром знайти й посісти певну соціальну нішу. Згодом назва видозмінилась, почавши позначати особливу частоту текстів.

Літературна окремішність студії – це не позиція заради позиції, а свідчення іншого бачення мистецьких процесів, виявлення особистих переконань та прагнень, що нерідко дисонують із панівними тенденціями.

Модератор – Юрій Матевощук.

16 березня

Київ

Круглий стіл «Зомбівські безчинства в сучасній культурі»

Книгарня «Є»,вул. Лисенка, 3, 18.30.

Круглий стіл на тему «Зомбівські безчинства в сучасній культурі», приурочений до презентації українського перекладу книжки Джейн Остін та Сета Ґрема-Сміта «Гордість і упередження і зомбі», яка вийшла у видавництві «Основи».

Роман написаний у 2009 році в жанрі mash-up: у роман Джейн Остін «Гордість і упередження» додано елементи зомбі-горору та східних бойових мистецтв, при цьому класичний сюжет лишився незмінним. Видання з'явилося одночасно з виходом в український прокат фільму за мотивами книги.

Під час круглого столу учасники проговорять про зомбі-дискурс у сучасній світовій філософії, літературі та кіно. Учасники: літературознавець та викладач НаУКМА Ростислав Семків, перекладачка книги «Гордість і упередження і зомбі» Роксоляна Свято, перекладачка творів Стівена Кінга та редакторка книги «Гордість і упередження і зомбі» Олена Любенко, філософ Вано Крюґер.

Модераторка – літературознавиця, головна редакторка видавництва «Основи» Оксана Щур.

Львів

Розмова філософів Павла Бартусяка й Володимира Олінкевича «Відчуття Ф. С. Фіцджеральда і Г. Міллера у сенсах філософського постмодерну Франції»

Книгарня «Є»,просп. Свободи, 7, 18.30

«Розглядам будь-яких філософських теорій притаманний редукціонізм, або ж іншими словами – обтинання, спрощення. Це вельми поширене явище і достоту негативне. Себто, та чи та теорія зводиться до певних однорідних маркерів, скажімо, французький філософський постмодерн до ситуації вседозволеності, до смерті суб'єкта чи автора, ери порожнечі тощо. Усе, що ми знаємо про філософські теорії, є переважно результатом редукцій. Але якою є реальна ситуація французького філософського постмодерну? Що насправді відчували автори? Які світи включені в їхні сенси?» – з анонсу.   

Учасники:Павло Бартусяк, кандидат філософських наук, дослідник французької філософії, перекладач, Володимир Олінкевич, викладач філософії Львівської національної академії мистецтв, дослідник філософії міста і філософії мистецтва ХХ століття.

Дніпропетровськ

Презентація книги «ТекС-ТИ-ЛЬ & Libido» Лесі Мудрак

Книгарня «Є», вул. Глінки, 15, 18.30

Різножанрова книжка Лесі Мудрак «ТекС-ТИ-ЛЬ & Libido» лежала «в столі» протягом дев'яти років. Тому міксування текстів – невипадкове, адже за ці роки авторка пережила творчу еволюцію, що відбилося в жанровому діапазоні. Притаманні авторці еротичні спалахи змінюються драматизмом і вічним балансуванням між світом і потойбічним.

17 березня

Київ

 «Вірші вночі» з Оленою Степаненко і Ією Ківою

Aroma espresso bar,  вул. Ділова (Димитрова), 5, 21:21, вхід – 50 грн.

Щочетверга вночі в Aroma Espresso Bar звучить поезія. Улюблені українські поети, а також просто відомі та якісні люди – музиканти, продюсери, рекламісти, художники тощо, – читають власні поетичні тексти або ті вірші, котрі їх найбільше заворожують та надихають, і розповідатимуть чому.

Всі кошти, зібрані від вартості входу на «Вірші вночі» передаються до Міжнародного благдійного фонду «Таблеточки», що займається допомогою важкохворим дітям, котрі перебувають на лікуванні в Київському центрі онкогематології «Охматдит».

Івано-Франківськ

Презентація Антології письменницьких голосів

Urban Space 100, вул. Михайла Грушевського, 19, 19.00

Відбудеться зустріч з київською журналісткою Танею Терен та «станіславськими феноменами», письменниками Тарасом Прохаськом та Юрієм Іздриком.

Розмова піде про письменницькі секрети, віру, любов і сенс життя – про усе те, що вмістили у собі два томи «RЕСвізитів. Антології письменницьких голосів». Двокнижжя «RЕСвізитів» з найвідвертішими інтерв’ю Тані Терен із сучасними українськими письменниками нещодавно вийшло у Видавництво Старого Лева. Модеруватиме зустріч поетеса Галина Петросаняк.

Київ

Презентація книги «Біла каплиця» Яреми Фридрака

Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, 18:00

«Біла каплиця» – твір за межами класичного літературного жанру. Це і кінороман, і повість, і психологічний детектив, тут стикаються долі людей із полярними етичними, духовними та світоглядними цінностями. Система комуністичної деперсоналізації та ерзац-гуманізму безкарно нівечить долі кращих із них. Описані трагічні події відбуваються в галицькому містечку повоєнного часу, де хтось ритуально вбиває під класичну музику молодих жінок і розбиває священні хрести. Точиться запекла боротьба не на життя, а на смерть, боротьба двох світів – карального МГБ і національно-визвольного підпілля.

Ярема Фридрак – літератор, журналіст, заслужений журналіст України. Ведучі заходу – Михайло Слабошпицький та Павло Щириця.

Тернопіль

Засідання дискусійного клубу «А що читаєш ти? »

Книгарня «Є», вул. Валова, 5-9, 18.00

Книгарня «Є» запрошує на засідання дискусійного клубу «А що читаєш ти?», у рамках якого тернополяни та гості міста можуть розповісти про свої літературні вподобання та зацікавлення, а також послухати інших. Зустріч модерує Юрій Матевощук.

Питання до обговорення:

Книжки нашого дитинства: які твори ми читали у дитячі та юнацькі роки та чи повертаємося ми до них зараз?

Між правдою та вигадкою. Яким творам ми надаємо більшу перевагу: Fiction чи Non-fiction?

Чи читаємо ми твори лауреатів Нобелівської премії з літератури?

Івано-Франківськ

ЛІТСТУДІЯ

Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, 18.00

Книгарня «Є» запрошує всіх, хто пробує свої сили у літературі, на відкриту зустріч у рамках Літстудії.

Літстудія у Книгарні «Є» – це місце зустрічі початківців та вже зрілих авторів, які діляться своїми творами, рефлексують довкола них та шукають нових можливостей для творчості. Що другого четверга запрошуємо всіх охочих долучитися до нас, говорити власним письмом та про письмо інших.

Керівник Літстудії – поетеса, перекладачка, журналістка Наталя Ткачик.

Дніпропетровськ

«Чеський четвер»: перегляд фільму «Яма» (реж. Їржі Стейскал, 2014 р.)

Книгарня «Є»,  вул. Глінки, 15, 19.00

Книгарня «Є» та Чеський центр у Дніпропетровську запрошують усіх прихильників кіно та чеської мови на «Чеський четвер»: фільм «Яма» (реж. Їржі Стейскал, 2014 р.) чеською мовою з українськими субтитрами.

Це чеський фільм про українські реалії, фільм про конфлікт традиції та інновації, приватної власності та сучасного міського будівництва. Наталя, героїня фільму та власниця приватної садиби на лівому березі Києва, гордо боронить свій шмат землі в центрі будівництва нового багатоповерхового монстра.

18 березня

Івано-Франківськ

Презентація роману Христини Сирової та Тараса Квітика «Бачу сни»

Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, 18.00

Четверта для Христини Сирової і перша для Тараса Квітика книга «Бачу сни» – роман, у якому йдеться про надзвичайні жертви, на які здатні піти люди одне заради одного, навіть про втрату самого себе! Прикрий випадок зводить докупи двох людей, і з кожним днем доля додає у їхні життя нові й нові випробування. Невдовзі вони дізнаються, що найголовніша боротьба — із самим собою!

Христина Сирова – письменниця, поетеса, есеїстка, громадська діячка. Авторка трьох книг: «Біла ворона в чорному», «Рибний Хребет», «Рефлексія знеболюючого».

Тарас Квітик – філософ, музикант, бард. Лідер, вокаліст, гітарист, автор текстів і музики у гурті «Сни Дріади».

Дніпропетровськ

Презентація книги Хорхе Анхеля Лівраги «Плисти проти течії»

Книгарня «Є», вул. Глінки, 15, 18.30

Це  збірка філософських есеїв, статей та лекцій іспанського філософа ХХ століття Хорхе Анхеля Лівраги, які вперше публікуються українською.

Книга про наші вибори, труднощі і сумніви. Про перемоги і поразки, десятки запитань, які ми ставимо долі й очікуємо відповіді. Це книга про мистецтво перемагати: навіть коли ти сім разів схилився на коліна перед життям, долею чи іншими людьми – у тобі завжди знаходяться сили встати і йти далі. Це давнє мистецтво – плисти проти течії.

У книзі йдеться про філософію, героїчне, культуру, високі гуманістичні принципи, здатність людини не плисти за химерною течією, а будувати власний човен та керувати ним.

Спеціальні гості заходу – актори майстерні українського театру Ґ Е Р Ц Ь. У їхньому виконанні прозвучать кращі вірші українських поетів, котрі «пливли проти течії». Презентація буде супроводжуватися відеоматеріалами. На відвідувачів чекає інтелектуальна вікторина, а на переможця – приз.

Хорхе Анхель Ліврага (1930 – 1991) – доктор філософії Ацтекської академії мистецтва, академік Міжнародної Буркхардтівської академії Швейцарії, історик та археолог, засновник і перший директор міжнародної організації «Новий Акрополь».

Перекладачі: Антон Мусулін – керівник культурної асоціації «Новий Акрополь» в Україні. Автор збірника філософських статей «Ностальгія за вічністю» (2008), В’ячеслав Сахно – головний редактор видавництва «Основи». Автор роману «Циркулятор»; перекладав з іспанської твори Ортега-і-Гасета, Х. К. Мартіні, Ф. Г. Павона, Д.С. Гусман, Х. А. Лівраги; з португальської Франко де Соуса; з англійської Мірча Еліаде.

Львів

Презентація антології письменницьких голосів «RECвізити»

Книгарня «Є»,просп. Свободи, 7, 18.30

Учасники – Тетяна Терен, Леся Воронина, фотограф Олександр Хоменко.

У «RЕСвізитах» герої не лише розповідають про своїх батьків, місця народження і сім’ю, згадують учителів і колег. Унікальність двокнижжя в тому, що українські письменники – класики й майбутні класики (Юрій Іздрик, Ігор Калинець, Маріанна Кіяновська, Юрій Мушкетик, Дмитро Павличко, Галина Пагутяк, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько та ін.) – щиро діляться письменницькими секретами, розмірковують про людські почуття та цінності.

Харків

Розмова на тему «Комунікація та її роль у нашому житті»

Книгарня «Є»,вул. Сумська, 3, 19.00

Комунікація виконує цілий ряд функцій і відбувається в різних ситуаціях як у формі безпосереднього прямого спілкування, так і через електронні засоби.

Ми спілкуємося, щоб задовольнити потребу в спілкуванні, усі люди – соціальні істоти за своєю природою, і ми так само гостро потребуємо інших людях, як їжі, води і даху над головою; щоб удосконалити і підтримати наше уявлення про себе; щоб будувати взаємини; щоб обмінюватися інформацією. За допомогою комунікації ми дізнаємося, хто ми є, чим ми хороші, як люди реагують на нашу поведінку тощо.

Модератор: Анастасія Ковтуненко – спікер проекту “World Around Us” (British Council Ukraine).

Харків

«Хто вкрав істину?» Валерія Бакуліна про Івана Багряного

Харківський літературний музей, вул. Багалія, 6, 17:00, Вартість: 12,50 грн (для учнів – 7 грн)

Валерія Бакуліна народилась і мешкає у місті Охтирка Сумської області. Перші оповідання опубліковані в газеті «Город А» (м. Охтирка). З 2007 року – кореспондент газети «Лідер» (м. Охтирка). З 2008 року – член НСЖУ. З 2014 року – член фундації імені Багряного.

«Хто вкрав істину?» – перша робота автора, створена в результаті журналістських пошуків про життєві перипетії Івана Багряного в Охтирці.

19 березня

Львів

Заняття з польської мови для дітей 5-11 років

Книгарня «Є»,просп. Свободи, 7, 12.00 – для дітей 5-6 р., 13.30 – для 7-11 років

Книгарня «Є» та Центр розвитку дитини і сім'ї «FamilySchool» запрошують на заняття з польської мови для дітей 5-11 років.

Дніпропетровськ

«Дитяча субота». Як читати книги та все запам’ятовувати? Для дітей віком 8+

Під час заходу діти: дізнаються, як людина засвоює інформацію, візьмуть участь в експерименті із прочитанням невеличких поезій та оповідань, перевірять своє асоціативне мислення, переглянуть мультик про пам`ять та інформацію.

Проведе дитячу суботу Марія Ложка – журналістка та PR-ниця за освітою, мандрівниця, авторка кількох освітніх програм з мистецтва для школярів, зокрема для освітніх інституцій у Польщі, викладачка лекцій з маркетингу для дорослих та з живопису для дітей різного віку.

128 «Перша Поетична Кава» в Купідоні

Кнайп-паб «Купідон»,  вул. Пушкінська 1-3/5, 13.00

Кожен учасник Першої Поетичної Кави матиме незаперечне право прочитати один свій поетичний твір! Читати можна будь-якою мовою. Головне – щоб в тексті була дотичність до французької культури. Учасників пригощають кавою, звареною в джезві на піску за старовинним рецептом Юрія Кульчинського.

Проект Аполлонічне та діонісійське

Mezzanine, вул. Нижньоюрківська 31, 19:00, вхід – 60 грн.  

Самобутній і вже нашумілий в альтернативних і андеґраундних колах України, Нідерландів та Польщі гурт Reve ta Stohne обіцяє спеціально для нашої події залабати в стилі dionis-core і окрім основної програми представити кілька нових треків. А от в стилі apollo-grange виступить інший київський гурт – Drunk&Drowned.

Підтримати музичні гурти в їх аполонічності та діонісійстві прийдуть поети: Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, Юлія Стахівська, Олена Степаненко, Оксана Гаджій, Лесик Панасюк, Тарас Малкович, Елла Євтушенко, Юрко Космина та білорус Сяргей Прылуцкі. Модеруватиме цю вишукану вакханалію Богдан-Олег Горобчук.

 


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X