Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Наукова думка

Четвер, 19 листопада 2015 - 12:00

Видавництво «Наукова думка» Національної академії наук України було створено в 1922 році. У його витоків стояв блискучий вчений організатор науки, патріот, академік Агатангел Кримський.

«Наукова думка» – одне з провідних видавництв України, яке випускає книги різних галузей науки і техніки. Авторами книг є провідні вчені країни і, насамперед, Національної академії наук України.

За роки існування Видавництва видано тисячі монографій українських вчених, творів видатних українських письменників, довідкову та науково-популярну літературу, словники.

Спеціалізація: наукові, довідкові та енциклопедичні видання, література з питань історії України, культури та науки, навчальні посібники та підручники, словники, видання серії «Бібліотека школяра».

Наші видання регулярно перемагали  на всеукраїнських та міжнародних форумах. За результатами Всеукраїнського читацького-експертного опитування «Книжки незалежного 15-річчя, які вплинули на український світ» Видавництво визнано одним з десяти найпопулярніших в Україні.

Нагороди Форуму:

2000 р. Відзнака за видання «Словник синонімів  української мови» у двох томах.

2001 р. Переможець рейтингового опитування видання «Історія української культури» в 5-ти томах.

2004 р. Відзнака за зібрання творів Т.Г.Шевченка в 6-ти томах.

2004 р. Відзнака за книгу О.Мороженка «Методи і результати зондування планетних атмосфер»

2010 р. Персональна відзнака членів журі за книгу: М.Жулинського «Нація. Культура. Література».

Інші нагороди

Диплом ІІІ ступеня Державного комітету телебачення і радіомовлення України в номінації «З глибини знань» національного конкурсу «Краща книга України» за книгу авторського колективу «Історія українського селянства» в 2-х томах (2006 р.)

Диплом І ступеня IVМіжнародної виставки-ярмарку «Книжковий сад-2004 р.» у номінації «З глибини знань» (краще енциклопедичне видання) за видання «Енциклопедія історії України».

Диплом ІІІ ступеня у номінації «Погляд історії» (краще українське видання історичної тематики) за видання «Голод 1932-1933 років в Україні: причини та наслідки».

Диплом ІІІ ступеня VІ Всеукраїнської виставки форуму «Українська книга на Одещині»» за словник-довідник В.Жайворонка «Велика чи мала література» (2005 р.)

Видавництво реалізує три видавничі проекти:

Випуск фундаментальних наукових монографій українських вчених за проектом «Наукова книга».

Історико-культурна спадщина України

В цій серії побачили світ «Галицько-Волинський літопис», літературно-наукова спадщина Михайла Драй-Хмари, «Політичний терор і тероризм в Україні», «Голод 1932-1933 років в Україні: причини та наслідки», «Історія українського селянства» в 2-х томах та багато інших видань.

В цій же серії видано книгу: «Історія України. Хрестоматія» (Упорядник Володимир Литвин). Це зріз історії у документах від найдавніших часів (починаючи з описів Геродота і до сучасних законів України).

Ще однією сферою для видавництва є видання «Енциклопедії історії України». Вже завершено випуск цього 10-ти томного видання.

За ініціативи та підтримки Національної академії наук України видавництво завершило видання «Історія української культури» в 5-ти томах.

Третій видавничий напрям передбачає видання літератури, розрахований на широке коло читачів. Передусім це словники – результат спільної праці провідних учених-мовознавців Академії  та висококваліфікованих редакторів видавництва.

З 1997 р. видавництво започаткувало серію «Бібліотека школяра», в якій було надруковано твори Уласа Самчука, Василя Барки, Івана Багряного, Тодося Осьмачки, Володимира Винниченка, Григорія Косинки, Миколи Куліша, Валер’яна Підмогильного, Василя Симоненка та багатьох інших письменників.

Видавництво «Наукова думка» та інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка розпочали друк фундаментального 12-ти томного видання «Історія української літератури», в якому охоплюється література від епохи раннього Середньовіччя (від Ізборника Святослава і «Слова о полку Ігоревім» до сучасної прози Юрія Андруховича і поезії Ліни Костенко).

На замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України наше видавництво бере участь у програмі «Українська книга». В цій серії вийшли друком:зібрання творів у семи томах Миколи Гоголя у кращих українських перекладах Остапа Вишні, Максима Рильського, Петра Панча, Антона Хуторяна, повне зібрання творів Т. Г. Шевченка у 12-ти томах, 12-ти томне видання творів Олеся Гончара, додаткові чотири томи до 50-ти томного зібрання творів Івана Франка.

Тиражі всіх цих видань розповсюджуються безкоштовно по бібліотеках різного рівня по всій Україні.

Контакти:

01601, м.Київ, вул.Терещенківська, 3

Тел. (044)235-41-70, 235-53-09

e-mail: [email protected]www.ndumka.kiev.ua


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X