Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Книга Форуму 2015: Дмитро Тищенко. Їдиш-український словник

Понеділок, 16 листопада 2015 - 12:00

Понад 10 років роботи знадобилося Дмитрові Тищенку, щоб зібрати матеріал для їдиш-українського словника, а ідея його упорядкувати  з’явилась ще у 1984 року.

70 тисяч слів і виразів містить цей словник, який вийшов у видавництві «Арт Економі».

В інтерв’ю для Громадського радіо автор пояснює: «З мовою ідиш сталося те саме, що ні в якому разі не можна допустити з українською мовою. Нею розмовляють тільки фахівці, нею цікавляться тільки фахівці і люди, які хочуть знати своє коріння, національну культуру, хочуть читати в оригіналі літературу».

Журналіст Пітер Бейґер у програмі «Єврейська спадщина України» говорить про словник: «Це історія про втрачену і віднайдену мову. І це також історія про рішучий намір однієї людини віддати шану своїй спадщині шляхом унікального внеску, покликаного сприяти відродженню мови мрійників».

В тій же передачі Дмитро Тищенко сказав: «Я взяв слова, які знайшов у єврейській літературі. Душа нації відбивається у словниковому запасі людей. Життя людей впливає на мову, якою вони говорять. Але також і мова впливає на життя».

Презентація Їдиш-українського словника відбулась у межах проекту Українсько Єврейські Зустрічі під час 22 Форуму видавців. 

 


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X