Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Книги Форуму 2015: Зеновія Тканко. Мода в Україні ХХ століття

Четвер, 12 листопада 2015 - 12:00

«Монографія може бути навчальним посібником для студентів, дизайнерів, мистецтвознавців, істориків і всіх тих, хто любить культуру України й цікавиться нею» – пише мистецтвознавець Зеновія Тканко у вступі до книги «Мода в Україні ХХ століття».

Про те, що ця праця буде цікава не тільки професійному колу, а й інтелектуалам в Україні та за кордоном, пише в передмові мистецтвознавець Роман Яців. А журі конкурсу «Книга Форуму-2015» назвали це видання одним з 18 найкращих, які вийшли цього року.  

Зеновія Тканко – мистецтвознавець, професор кафедри моделювання костюма Львівської національної академії мистецтв, співавтор кількох навчальних посібників, автор низки наукових праць, курсів лекцій для студентів спеціальності «дизайн костюма».

Досі не було написано монографій на тему історії українського міського костюма, відсутність ґрунтовних досліджень теми моди в Україні ХХ ст. стали причиною до написання цієї книги. Про це авторка зазначає у вступній статті.

Книга, яка вийшла у видавництві «АРТОС», складається з двох розділів – Мода в Україні в першій половині ХХ століття і Мода в Україні в другій половині ХХ століття.

«У межах розділу про першу половину ХХ століття авторка наводить багато маловідомих прикладів розбудови кравецької та модельєрської галузі в Галичині, розглядаючи їх крізь призму актуалізації прикладних форм мистецтва періоду сецесії та наступних стадій розвитку модернізму. В окремому підрозділі дослідниця висвітлює питання етнотрадиції в моді та костюмі, оперуючи вже значно ширшим матеріалом і звертаючи увагу на експерименти українських авангардистів як інспіраторів зацікавлення символьними «кодами» народної традиції» – зазначає про структуру книги Роман Яців.  

Видання наповнене багатьма ілюстраціями та фото, загалом над цією книгою авторка працювала понад 15 років. У ній також вміщено слоник термінів та іменний пкажчик.

«Готуючи цю книгу, а над нею я працювала впродовж 15 років, побачила дуже багато світлин, де одяг не тільки інтелігенції, а й пересічних людей дуже часто мав національну ознаку: вишивку, бантик відповідних кольорів чи ще якусь деталь. І в такому підході до одягу можна помітити певну циклічність. Тобто настанова повертатися до джерел незнищенна» – чимало фактів про моду в Україні пані Тканко розповідає в інтерв’ю «Львівській газеті».

 


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X