Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Книги Форуму 2015: Пітер Померанцев. Нічого правдивого й усе можливе

Понеділок, 09 листопада 2015 - 14:00

«Нашому суспільству потрібно читати цю книгу як певний підручник із прикладного абсурду».

У списку 18 найкращих книг Форуму видавців 2015 – книга Пітера Померанцева «Нічого правдивого й усе можливе», яка вийшла у перекладі Андрія Бондаря у Видавництві Українського католицького університету.

Нагадаємо, ця рубрика присвячена книгам, які надійшли на конкурс «Книга Форуму 2015». Шукаємо відгуки у пресі, серед читачів, літературних критиків, а також ще раз згадуємо що цікавого видали цього року в Україні і вартує прочитати.

Пітер Померанцев – журналіст, телепродюсер, письменник. Дописує до видань: London Review of Books, Atlantic, Newsweek / Daily Beast, Foreign Policy, Le Monde Diplomatique, Financial Times, New Yorker. Протягом 9 років мешкав та працював у Росії, де створював фільми та програми для відомих телеканалів. Власне цей досвід і став причиною до написання цієї книги.

З анотації: «Книжка, видана за сприяння програми MyMedia, висвітлює проблеми трансформації російського суспільства під впливом медіатехнологій. На початку 2000-х років автор працював у Москві журналістом і телевізійним продюсером та мав можливість спостерігати за творенням глобальних медіасимулякрів. У книзі змальований феномен російського телебачення як механізм, що впливає на політичні тренди, історію країни та свідомість громадян».

 «Всі питали, де я пропадаю, і не розуміли, чому людина з нормальною освітою (Померанцев – випускник Единбурзького університету) поїхала не на Гоа і не в Нью-Йорк, а в Росію. Я почав пояснювати людям про цю дивну країну і її суспільство, і в якийсь момент зрозумів, що мені вистачить матеріалу для книжки про нову російську психологію і політичну систему, яку ще ніхто не описував» – говорить автор під час презентації книги у Львові (текст розмови публікує LB.ua)

 «Я думаю, що для українського читача книга Померанцева − це повторення пройденого. Нашому суспільству потрібно читати цю книгу як певний підручник із прикладного абсурду. А також для того, аби оглядатись назад і краще розуміти травми, нанесені нам» – перекладач Андрій Бондар зазначає під час інтерв’ю про цю книгу Українській правді. Життя

 «Нічого правдивого й усе можливе» Пітера Померанцева занурює у світ Росії нульових, з її лоском та неоновим світлом, папіками та золотошукачками, політтехнологами та кримінальними авторитетами, маргіналами та сектантами. І ці на позір кінематографічні (а насправді документальні) сюжети книги виявилися найпроникливішим та найгострішим описом пострадянської Росії. У цій країні не має права на існування жодна реальність, окрім тої, що постає на телебаченні» – з рецензії Євгена Гриценка, яка опублікована на сайті KORYDOR

«Не можна позбутися враження, що це «кіношна» література: тут вдосталь захопливих любовних історій, містичних трилерів та детективів. Але всі ці сюжетні лінії блискуче сплетені авторським задумом. Москва складається з низки концентричних кільцевих доріг, і Пітер, мовби Вергілій у «Божественній комедії» Данте, проводить нас углиб цими колами пекла, усе далі й далі, доки не зникнуть контури реальності, доки не настане цілковите затьмарення та забуття. «Нічого правдивого й усе можливе» — це документалістика, яка фіксує не так реальність, як складні взаємини російського суспільства з нею» – ще одна цитата з публікації Гриценка.

«Важлива ідея книги – ТБ має на меті нівелювати цінності та віру в істину як таку. Автор наголошує: Росія не приховує, що все у країні – ілюзія і гра, яку просто треба грати далі. Вони прагнуть довести, що все у світі – це симулякри, і нікому не можна вірити – ні Заходові, ні опозиції. За словами Померанцева, так росіян перетворюють на скептичних і пасивних, бо показують, що нічого справжнього нема, і краще сидіти вдома, пити пиво і ненавидіти українців» – фрагмент з публікації Анни Романдаш на сайті Збруч

 


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X