Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

КУЛЬТУРА VS ПРОПАГАНДА: ЦЕНЗУРА

Пʼятниця, 17 квітня 2015 - 10:00

 
21 квітня у рамках проекту «Культура vs пропаганда», організованого ГО «Форум видавців», Фундацією Дарини Жолдак за підтримки FEDORIV Hub, відбудеться дискусія, що стосуватиметься широкого кола питань, об’єднаних темою «Цензура». Дискутуватимуть: СОНЯ КОШКІНА, шеф-редактор інтернет-видання LB.ua, та ОЛЕКСАНДР РОЙТБУРД, художник, один із сучасних лідерів громадської думки. Модеруватиме дискусію журналіст, автор та ведучий програм на телеканалі ZIK ОСТАП ДРОЗДОВ.
 
Як відомо, цензура в Україні заборонена Конституцією. Проте питання доцільності контролю влади над змістом інформації, яка поширюється у друкованій продукції, теле- та радіоефірі, кінематографі, творах візуального мистецтва тощо, завжди було актуальним – і в мирний час, а тим більше нині, у ситуації інформаційної війни з Росією. Сьогодні законодавці та державні регулятори впровадили в культурно-інформаційному просторі України низку обмежень і заборон – на трансляцію російських телеканалів, на показ російських серіалів, на публічне використання радянської та нацистської символіки та ін. Чи зміцнюють такі заходи інформаційну безпеку? Чи захищають вони інформаційний простір від впливу пропаганди та ідеологічних «мін вповільненої дії»? Чи є небезпека, що вони у тій чи тій формі легалізують цензуру? Чи слід обмежувати свободу висловлювання, самовираження, доступу до інформації в умовах інформаційної агресії?  
 
«Стосовно «блискучої» думки про заборону російського кіно. Його хочуть заборонити дебіли, які ніякого кіно, крім путінської пропаганди, не дивилися. Є таке російське кіно, що його в умовах війни треба примушувати дивитися, особливо «вату», - вважає Олександр Ройтбурд. На своїй сторінці у мережі «Фейсбук» він також заявив: «Я все життя займаюся мистецтвом і намагаюся осмислити його. Отож я впевнений, що ідеологія може лише будуватися на культурі, а ні в якому разі не визначати її. Я вважаю, що зведення національної культури до фольклору, архаїки і депресивної історичної ретроспективи («неможливої без брому») є спадщиною колоніального минулого, і українській культурі необхідно було із самого початку української державності почати процес рішучої емансипації від анахронічних канонів, які її сковують. Я вважаю першочерговим завданням руйнування віджилих радянських інституцій та докорінну культурну модернізацію. Я вірю в ефективність нового покоління амбітних менеджерів з європейським досвідом». 
 
«Окремі російські стрічки – це тільки вершина пропагандистського айсберга. Наївно вважати, що, заборонивши деякі з них, ми вивільнимося зі щупалець цього спрута. Трохи послабимо хватку, але не більше. Говорячи про пропаганду, необхідно розуміти кілька моментів. В демократичній країні пропаганда неможлива, так само як і цензура державного масштабу. В тоталітарній диктатурі – так, в демократії – ні. Тому заклики «відповісти на російську пропаганду пропагандою українською», як мінімум, є нерозумними та безглуздими. Відповідати можна тільки правдою, без істерик та нагнітання. Природа правди така, що вона завжди викриває брехню. І чим професійнішою є подача цієї правди, тим швидше відбувається викриття», - вважає Соня Кошкіна.
 
 
Чекаємо вас  21 квітня о 19.00 у просторі FEDORIV Hub за адресою: Київ, Arena City, вул. Велика Васильківська, 5 (5 поверх). 
 
Звертаємо увагу! Вхідним квитком на захід є дитяча книжка, яка стане внеском у спільний проект Фундації Дарини Жолдак і Форуму видавців – «100000 книг для сільських бібліотек».
 
Реєстрація обов’язкова:
http://bit.ly/1D0vTbT
 
Серед усіх, хто зареєструється і завітає на захід, буде розіграно фірмовий блокнот Форуму видаців. Приз переможець отримає після завершення дискусії.
 
У рамках проекту «Культура vs пропаганда» вже відбулися низка дискусій. Запрошуємо переглянути їх на відео:
 
Література (учасники: Ірена Карпа, Любко Дереш, Лариса Денисенко)
 
Суспільне мовлення (учасники: Олександр Ткаченко, Зураб Аласанія, Діана Дуцик)
 
Культурна політика (учасники: Катерина Ботанова, Олесь Доній, Лариса Денисенко)
 
Філософія (учасники: Михайло Мінаков, Вахтанг Кебуладзе, Тарас Лютий)
 
Уроки історії (учасники: Ярослав Грицак, Олександр Зінченко, Вахтанг Кіпіані)
 
Блогосфера (учасники: Олександр Барабошко, Сергій Дідковський, Олексій Ананов)
 
«Культура vs. Пропаганда» – унікальний проект, створений у співпраці громадської організації «Форум видавців» та благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак» за підтримки FEDORIV Hub. 
 
У сучасному інформаційному просторі ми, як ніколи, відчуваємо прояви різноманітних маніпуляцій і впливів. А як має реагувати на них культура-  література, візуальне мистецтво, історія, кінематограф, освіта тощо? Коли мистецтво стає головною зброєю проти пропаганди, а на яких етапах історії воно має активно підтримати пропаганду? Як допомогти суспільству відрізнити правду від брехні за допомогою культурних практик і навичок критичного мислення? Відповіді на ці та багато інших питань шукатимуть спікери проекту.
 
Інформаційні партнери проекту: 1+1, Українська правда. Життя, Hromadske.tv, Еспресо.tv, Insider, Телекритика, Радіо Свобода, радіо Аристократи, Cultprostir, Громадське радіо, Перший національний.
 
Інформацію про цей та інші заходи ви знайдете на  http://bookforum.ua/ та http://zholdak.org
Довідки:
Юрій Рибачук (прес-секретар проекту) – y.rybachuk@gmail.com
Тел. (050) 145 83 60
 

comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X