Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Львів подав заявку на отримання титулу «Місто літератури ЮНЕСКО»

Середа, 14 травня 2014 - 10:30

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста в конкурсі від ЮНЕСКО, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО». Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків.

Підтримала місто також низка українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Культурний формат», Українська асоціація культурологів та Державне науково-виробниче підприємство «Картографія».

До робочої групи, яка працювала над підготовкою Львова до конкурсу, увійшло 16 осіб, зокрема: директор Інституту міста О. Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова О. Муха, президент ГО «Форум видавців» О. Коваль, заступник начальника управління культури ЛМР І. Магдиш та інші. 

«Львів – відомий центр спадщини ЮНЕСКО в Україні, коли ми говоримо про архітектуру. Цього року ми вирішили подати заявку на звання «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», щоб підкреслити особливе його ставлення до книговидання. Перш за все – це надзвичайно важливий культурний аспект розвитку міста. Вже багато років у місті відбувається Форум видавців і ми хочемо ще більше розвивати українське книгодрукування. Заявка передбачає проведення в місті заходів для популяризації літератури та культурного розвитку міста», – зазначив Олександр Кобзарев, керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».

Робота над аплікацією тривала з кінця жовтня до кінця березня.

«Це абсолютний рекорд серед усіх міст-претендентів. Поки що львів’янам залишається чекати до листопада, поки будуть оголошені результати конкурсу. Проте не годиться сидіти, склавши руки, адже це звання до чогось зобов'язує. Ставши «Містом літератури», Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, що цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов'язані зі Львовом. Відповідно, Львів має до цього підготуватися: нові туристичні маршрути, інформація різними мовами, відповідно підготовані об'єкти, які захочуть відвідати гості. Роботи багато і тому потрібно негайно складати плани і братися за їх виконання. Дуже сподіваюся, що буде реформовано роботу бібліотек, буде більше літературної тематики в громадському просторі. Читання стане актуальним, модним, необхідним. А економічний ефект від цього не забариться», – розповіла Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців».

Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

за матеріалами galinfo


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X