Архів

Контакти

Увійти

Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам відновити доступ! Заповніть форму нижче, щоб замовити e-mail з інформацією для відновлення доступу.

Стали відомі переможці премії "Смолоскипу"

Середа, 14 травня 2014 - 10:00

Премію від видавництва "Смолоскип" цього року отримав лауреат Молодої республіки поетів Лесик Панасюк. Його збірка посіла друге місце в номінації "Поезія". Разом із Панасюком цю премію розділила Євгенія Любій. Їхні збірки видавництво надрукує власним коштом.

Першої премії в жодній із номінацій не було здобуто. Другої премії в номінації «Проза» також присуджено не було. Третю премію здобули Гєник Бєляков, Оксана Гаджій, Андрій Шийчук, Мідна (Ольга Єрмак), Ірина Загладько, Олексій Шендрик у номінації «Поезія» та Христина Денис, Марина Єщенко, Богдан Ославський, Галина Рис у номінації «Проза». Твори цих літераторів будуть публікуватися в альманахах та антологіях видавництва.

«Щороку тексти, які подають на конкурс, стають дедалі кращими, тому загалом відзначених авторів і премій цього року багато. Вони не такі високі, як хотілося б, однак журі досить прискіпливо ставиться до якості творів. Варто зауважити, що нині рукописи, які здобули третю премію, значно вищої якості, ніж на початку 1990-х років», – пояснив відсутність лауреатів першої премії директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків.

Чимало номінантів отримали заохочувальні премії та відзнаки «перспективний автор».

Премія видавництва «Смолоскип» – це один із небагатьох літературних конкурсів для авторів-початківців, який стартував у 1993 році. Літературна премія відкрила таких письменників, як Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Галина Крук, Роман Скиба, Олена Степаненко, Софія Андрухович, Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Юлія Стахівська, Павло Коробчук, Олег Коцарев та інші.


comments powered by Disqus
До форуму залишилось

Новини

Всі новини

Схожі новини

Всі новини
X